.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . دستورالعمل نحوه برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. دستورالعمل نحوه برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی

رئیس مرکز سنجش و آموزش وزارت آموزش و پرورش 

 از برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت هماهنگ  

در هر منطقه آموزشی خبر داد. 

  عبدالامیر عرفی با بیان این مطلب گفت: شیوه امتحانات پایانی مقطع ششم ابتدایی براساس دستورالعمل جدید باید به صورت هماهنگ در همه مناطق آموزشی انجام شود.
وی افزود: براساس این دستورالعمل، هر منطقه آموزشی باید با مشارکت معلمان اقدام به طراحی سوالات به صورت هماهنگ کرده و برای امتحانات پایانی پایه ششم ابتدایی، این سوالات بین مدارس منطقه توزیع می‌شود.

 به گفته عرفی، تصحیح اوراق و همچنین نحوه برگزاری آزمون ها به عهده مدارس است اما منطقه باید سوالات را طراحی و برنامه تنظیم شده امتحانی را به مدارس اعلام کند.
 وی اعلام کرد: مرکز سنجش وزارتخانه همچنین آماده برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان مقطع ششم ابتدایی است و در صورتی‌که معاونت آموزش ابتدایی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام و آمادگی خود را اعلام کند، می‌توان اقدام به برگزاری این آزمون‌ها تنها برای دانش‌آموزان پایه ششم ابتدایی کرد.
 رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ساماندهی آزمون‌های پیشرفت تحصیلی تصریح کرد: تمامی آزمون‌های مدارس باید با کسب مجوزهای لازم از سوی ادارات کل باشد، همچنین موسسات غیردولتی هم باید مجوزهای لازم را از معاونت مشارکت‌های مردمی دریافت کنند. 

  منبع:رشد