.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . کتاب ریاضی سال سوم متوسطه با رویکرد جدید تالیف شده است - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. کتاب ریاضی سال سوم متوسطه با رویکرد جدید تالیف شده است

 رییس دفتر تالیف کتب درسی ریاضی وزارت آموزش وپرورش گفت: کتاب ریاضی(۳) سال سوم متوسطه در سال تحصیلی جاری با رویکرد جدید تالیف و بازخوانی شد و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

'وحید عالمیان' افزود: این کتاب براساس طرح برنامه درسی ملی تالیف شده است.
عالمیان اضافه کرد: این تغییرات، قدرت استدلال را در دانش آموزان تقویت می کند چرا که دانش آموزان در زمینه های استدلالی دچار مشکلاتی بودند که این ضعف باید با انجام برخی از تغییرات در کتب درسی برطرف می شد.
رییس دفتر تالیف کتب درسی ریاضی وزارت آموزش وپرورش گفت: در انجام این تغییرات سه تفکر خلاق، نقاد و بصری مورد توجه قرارگرفته است.

عالمیان اظهار داشت: در تالیف کتب درسی ریاضی و حسابان از منابع مختلف جهانی استفاده می شود و پژوهش های وسیعی در این زمینه صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: برای تالیف کتب درسی، تیم پژوهشی وسیعی کار می کنند چرا که برای تالیف نهایی از طریق استفاده از اطلاعات مختلف باید زبان مشترکی میان افراد به وجود آید.
'برنامه درسی ملی'، قانون اساسی آموزش وپرورش است و این برنامه، نقشه کلان و چارچوب نظام درسی و پرورشی کشور خواهدبود.
بر اساس سند برنامه درسی ملی، ایمان، علم، عمل و اخلاق در بطن برنامه درسی دانش آموزان گنجانده می شود. با توجه به چند ضلعی بودن این برنامه، حضور دانش آموز و معلم فقط به کلاس درس منحصر نخواهد شد و آنان علاوه بر حضور در کلاس و مدرسه، در فضاهای آموزشی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نیز حضور خواهند داشت.
  

منبع:ایرنا.تاریخ:26/10/1389