.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . برگزاری مسابقه جهانی ریاضی «A لیمپیاد» در ایران - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. برگزاری مسابقه جهانی ریاضی «A لیمپیاد» در ایران

 مسابقه جهانی ریاضی «A لیمپیاد» در ایران برگزار شد
مرحله مقدماتی مسابقه جهانی ریاضی « A لیمپیاد» در هفت شهر ایران
 با همکاری موسسه تحقیقاتی ˈفرودنتالˈ کشور هلند برگزار شد.
 


  A لیمپیاد (A-Lympiade) یکی از مسابقات جهانی ریاضی است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک های مدل سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته های علمی و جمع بندی و ارائه مطالب در هلند و تعدادی از کشورها برگزار می‌شود.  

 خانه ریاضیات اصفهان روز شنبه اعلام کرد: این مسابقات روز جمعه اول آذر با حضور 195 تیم در هفت شهر کشور برگزار شد.

 از تیم های شرکت کننده 120 تیم در خانه ریاضیات اصفهان و مابقی در خانه های ریاضیات شهرهای همدان، گنبدکاووس، بابل، بندر انزلی، تالش و بروجن در این مسابقات حضور یافتند.

 تیم های شرکت کننده در مسابقه جهانی « A لیمپیاد» به یک سوال شامل چند بخش درباره اعداد و فضا پاسخ دادند و نتایج تصحیح اوراق سه هفته آینده اعلام می شود.

 خانه ریاضیات اصفهان که نماینده برگزاری این مسابقه در ایران است اعلام کرد: سوالات دور مقدماتی توسط کمیته مرکزی در هلند طراحی و به کشورهای شرکت کننده ارسال شده است.

این آزمون در بیش از 90 مدرسه در هلند و حدود 17 کشور با محوریت موسسه فرودنتال زیرمجموعه دانشگاه اترخت هلند برگزار می شود.

 در پی تفاهمنامه همکاری این موسسه با خانه ریاضیات اصفهان این آزمون از سال 1386 در ایران نیز برگزار می شود.

مرحله نهایی این مسابقات مارس 2014 در هلند برگزار خواهد شد. 

 

  منبع:irna.ir