.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . پیام دکتر علی اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. پیام دکتر علی اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم

 پیام دکتر علی اصغر فانی  
به مناسبت روز جهانی معلم  
(5 اکتبر برابر 13 مهر ماه) 
 
دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم (5 اکتبر برابر 13 مهر ماه) پیامی صادر کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این پیام آورده است :
 بسیار مفتخرم که به نمایندگی از معلمان سرزمینم ، جمهوری اسلامی ایران روز معلم را به شما معلمان شریف سرتاسر جهان تبریک بگویم .
سالها قبل از پیشنهاد سازمان یونسکو روز معلم در سرزمین من در 12 اردیبهشت ماه برابر با دوم می با نام بزرگ مردی ازتبارعلم ، دین و ایثارعلامه شهید مطهری گره خورده است .
تردیدی ندارم  که جایگاه معلمان در بین مردم همچون جایگاه ستارگان در آسمان با اهل زمین است . معلمان ابرهای باران زایی را می مانند که بر کویر دلها می بارند و زندگی را مثل رود جاری  می کنند نام معلمان همیشه در جهان پرآوازه خواهد بود.
نامتان بلند روزتان مبارک
 گفتنی است ، در سال 1994 میلادی به پیشنهاد سازمان یونسکو از جامعه معلمان در جهان خواسته شد روز جهانی معلم را جشن گرفته و گرامی دارند و تا کنون بیش از یکصد کشور این نظر  فاخر و ارزشمند را پذیرفتند. 19 کشور شامل (بلغارستان، صربستان ، روسیه ، رومانی، قطر ، کویت ، فلیپین ، پاکستان ،هلند ، مولداوی ، مالدیو ، آذربایجان ، مقدونیه ، لیتوانی ، استونی ، موریس، آلمان ، کانادا ، و انگلستان) 5 اکتبر برابر با 13 مهر ماه را به عنوان روز معلم جشن گرفته و مقام والای او را پاس می دارند. 
منبع:medu.ir