.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . برگزیده های المپیادهای علمی کشور - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. برگزیده های المپیادهای علمی کشور

 

معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان 

 وزارت آموزش وپرورش: 


74 برگزیده مدال طلای المپیادهای علمی کشور مشخص شدند


 

  با گذشت 10 هفته سرانجام شب گذشته با اعلام نتایج نهایی، 74 برگزیده مدال طلای المپیادهای علمی کشور مشخص شدند.  

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، ساعی دهقان با اعلام این نکته که دوره تابستانی  امسال را می توان از جهت برگزاری منظم کلاس ها ، آموزش های علمی به روز ، آموزش های متنوع  تئوری و عملی شامل 1218 ساعت آموزش تئوری ، 159 ساعت آموزش های آزمایشگاهی، 60 ساعت رصد و ارایه پروژه و 38 ساعت آموزش در اردوهای علمی و فرهنگی ،  دوره موفق سال های اخیر نامید، گفت : در این دوره با برنامه ریزی و همکاری کمیته های علمی قبل از اعلام نتایج ، وضعیت دانش آموزان  با توجه به نمرات کسب شده و فعالیت های علمی در جلسات متعدد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت 74 نفر به عنوان برگزیده  معرفی شدند .
وی افزود : دوره آمادگی برای حضور این افراد در المپیادهای جهانی از آبان ماه آغاز می شود و نفرات اعزامی به مسابقات  جهانی نیز حداکثر تا اواخر فروردین ماه سال آینده معرفی می شوند .
شایان ذکر است  ؛ نفرات این دوره که در فایل ضمیمه موجود است  طی سه مرحله انتخاب شدند ،  در مرحله اول با شرکت صدوپنجاه وسه هزار و 577  نفر دربهمن ماه گذشته که منجر به انتخاب هشت هزار و 925  نفر شد که به مرحله دوم راه یافتند و در پایان این مرحله  292 نفر به دوره ویژه تابستانی  سال جاری راه یافتند و با رقابت این گروه در نهایت 74 نفر به عنوان برگزیدگان نهایی این دوره معرفی شدند . 

 

فایل مربوطه :