.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . چاپ ۱۵ میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی آینده - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. چاپ ۱۵ میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی آینده

مدیرکل چاپ و توزیع کتب درسی آموزش و پرورش خبر داد :
چاپ ۱۵ میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی آینده

 مدیرکل چاپ و توزیع کتب درسی آموزش و پرورش گفت: چاپ کتاب‌های درسی سال ۹۱ آغاز شده است. همچنین چاپ کتب دوم و ششم ابتدایی نیز پس از نهایی شدن عناوین از اردیبهشت‌ماه سال آینده آغاز می‌شود.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ،سید احمد حسینی ، با اشاره به ارائه بسته‌های آموزشی جدید به دانش‌آموزان گفت: هر کتاب درسی باید دارای ابزارهای تسهیل کننده آموزشی باشد؛ از این رو تولید ابزارهای آموزشی از جمله فیلم‌های کوتاه آموزشی DVD  و CD  در قالب کتاب‌های گویا از جمله مواردی است که در بسته آموزشی لحاظ شده است.

 وی افزود: کتاب‌های پایه دوم و ششم ابتدایی بر اساس جدول زمانبندی از اردیبهشت‌ماه سال آینده چاپ خواهد شد تا برای سال تحصیلی ۹۰ ـ ۹۱ آماده شود.
 حسینی تصریح کرد: سال آینده هیچ کتابی برای پایه اول راهنمایی چاپ نمی‌شود، چرا که با استقرار ساختار جدید، ششم ابتدایی وارد نظام آموزشی می‌شود و ورودی برای اول راهنمایی نخواهیم داشت.
 به گفته مدیرکل چاپ و توزیع کتب درسی آموزش و پرورش، برای سال آینده حدود ۱۵ میلیون جلد کتاب برای همه پایه‌ها و مقاطع تحصیلی چاپ می‌شود. همچنین در پایه ششم ابتدایی هشت عنوان کتاب چاپ خواهد شد.
 وی تاکید کرد: با توجه به تاثیرگذاری صدا و سیما در اطلاع‌رسانی به مردم، به نظر می‌رسد، اختصاص بخشی از ساعات پر مخاطب صدا و سیما به مباحث آموزش و پرورش، می‌تواند کمک شایانی به برنامه‌ها و آشنایی مردم با برنامه‌های جدید آموزش و پرورش داشته باشد.

  منبع:medu.ir