.:. به وبلاگ انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی خوش آمدید .:. . چاپگری که غذای شما را چاپ می کند! - انجمن علمی و آموزشی معلمان ریاضی استان آذربایجان‌ غربی

. چاپگری که غذای شما را چاپ می کند!

  گروهی از دانشمندان آمریکایی درحال توسعه نوع جدیدی از چاپگرهای سه بعدی هستند  

که می تواند وعده غذایی روزانه را چاپ کند.  

 دانشمندان لابراتوارهای سنتز رایانه ای دانشگاه کورنل با هدف ارائه دستگاه نوآورانه ای برای عرضه تجاری، درحال توسعه نوعی چاپگر سه بعدی هستند که می تواند غذا چاپ کند.

 این چاپگر که 3D food printer (چاپگر سه بعدی غذا) نام دارد با استفاده از "جوهر" مواد اولیه غذایی خام، شام و یا ناهار شما را به همراه انواع دسرهای خوشمزه چاپ می کند.

 این چاپگر در قالب پروژه ای به نام fab@home درحال توسعه است. این پروژه یک همکاری منابع باز بر روی فناوری چاپگر سه بعدی است که مشغول کار بر روی توسعه "چاپگرهای غذا" برای مصارف خانگی است.

 در این چاپگر، "جوهرهای مواد لازم تهیه غذا" به صورت سرنگهای جوهرافشان در دستگاه قرار می گیرند، سپس یک نرم افزار به نام FabApp طرز تهیه غذای مورد نظر را بارگذاری کرده و دستگاه غذا را چاپ می کند.

 براساس گزارش گیزمودو، در حال حاضر، جوهرهای چاپگر غذا بسیار محدود هستند و تنها شامل مایع شکلات، مایع خمیر کلوچه، مایع پنیر و مایع خمیر کیک می شوند. این محققان تاکنون موفق شده اند کلوچه و شکلات را با این مواد چاپ کنند اما این تیم درحال کار بر روی افزایش جوهرها هستند و شاید در آینده ای نزدیک بتوانند خوراک بوقلمون شب کریسمس را چاپ کنند. 

 

جوهر مواد لازم برای چاپ غذا 

 

جوهرها درحال چاپ غذا هستند

 

منبع:مهر